KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15816304
*
nr 1581 6304
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
"Längtan att flyga ut ock bli ett med det vackra ljuset". Signerad. Blandteknik på pannå, blandteknik, yttermått inklusive ram: 85x59
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2023
kl 20:09:00
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thomas prytz vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:28
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
5144 Blandteknik
Asien, bymotiv. Blandteknik, bildmått: 41x28 cm, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:13
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:04
-
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:40
*
Thomas Prytz
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
nr 1581 6304
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
"Längtan att flyga ut ock bli ett med det vackra ljuset". Signerad. Blandteknik på pannå, blandteknik, yttermått inklusive ram: 85x59
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2023 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thomas prytz vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:28 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
5144 Blandteknik
Asien, bymotiv. Blandteknik, bildmått: 41x28 cm, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:13 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:04 -
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:40